Lojistik sektörünün önemli oyuncularından Tan Lojistik, kuruluşunun 15’inci yıl dönümünü görkemli bir etkinlikle kutladı. Lojistik sektöründe faaliyet gösteren firmaların yüzde 70’ine gümrükleme ve acente hizmetleri sunan Tan Lojistik’in 2013 yılı itibariyle Avrupa ülkelerinde de ofis açarak, Türk firmalarına burada da hizmet sunacağı bildirildi.

Tan Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Tan ve Genel Müdür Caner Tan’ın ev sahipliğinde Maçka Andon da düzenlenen geceye 32 ofisten 142 çalışan katıldı. Sefa’nın sahne aldığı gecede davetliler, birbirinden güzel hareketli parçalar eşliğinde felekten bir gece yaşadı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Tan Lojistik Genel Müdürü Caner Tan, 15 yıl önce bir hırsla tek başına çıktığı yolda bugün merkez ofisle birlikte 32 şube ve 142 personel ile lojistik firmalarına gümrük ve acente hizmetleri ürettiklerini söyledi. Aile şirketi olarak faaliyetlerine devam ettiklerini dile getiren Caner Tan, lojistik sektörüne sundukları katkıları şöyle sıraladı:

“Tan Lojistik, ismi gibi bir lojistik firması değildir. Daha çok gümrükleme ve acente hizmetleri sunan bir kuruluştur. Acentelik hizmetleri içerisinde lojistik firmalarına her türlü desteği sağlamaktayız. Yani Mersin, Adana, Kayseri, Ankara veya Türkiye’nin herhangi bir bölgesindeki herhangi bir müşterimizin İstanbul’da aracı arızalandığında veya şoförü herhangi bir maddi manevi sıkıntıya düştüğünde anında ona lojistik destek sağlıyoruz. Bu da firmayla bütünleşmenin sonucunda doğan bir başarıdır. Bu vizyonumuzu hiçbir zaman kaybetmedik. Bugün Tan Lojistik, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve UND Yatırım A.Ş.’nin Türkiye’deki tek temsilcisi. Uluslararası Teminat Sistemi TGS’nin de Türkiye’deki yine tek temsilcisidir. Biz hizmet sektöründeyiz ve firmalarımıza en iyi hizmeti sunmak içinde de tüm ekibimizle elimizden gelenin fazlasını yapma gayreti içerisindeyiz. Gümrükle firma arasındaki köprü görevi bizim üzerimizden yürüyor ve firmaların talepleri doğrultusunda ona doğru hizmeti doğru zamanda üretmeyi her zaman kendimize görev edindik.”

Lojistik sektöründe zamanın çok önemli olduğunun altını çizen Tan, kuruldukları günden itibaren yaptıkları yatırımlarla her geçen yıl daha da güçlenerek büyüdüklerini ve bu büyümeye paralel olarak lojistik firmalarına daha hızlı çözümler sunduklarını ifade etti. Her zaman müşteri memnuniyetinin ilk sırada yer aldığını dile getiren Caner Tan, gümrükleme veya acentelik hizmetlerinde kendilerinden kaynaklanan her hangi bir hata karşısında ise idari para cezaları ile müşterilerinin zararlarını anında kendilerinin karşıladığını açıkladı.

tanlojistik24-12-2012-3

“Türkiye’de şuanda bir numaradayız. Türkiye’nin en öncü firmaları Ekol, Galata, Erdal ilhan, Türkspet, UPİ Gurup gibi yüzlerce firmanın gümrükleme ve acentelik işini yapıyoruz” diyen Caner Tan, sektördeki Pazar paylarının ise yüzde 70 olduğunu kaydetti. Hizmet sektöründe uzmanlaştıklarını ve gelecekte de bu alanda yatırımlarına devam edeceklerini ifade eden Tan, “Kesinlikle kara nakliye işine girme gibi bir düşüncemiz yok. Biz acente ve gümrükleme hizmetlerinde daha da büyümeyi hedefliyoruz. Şuanda 32 olan ofis sayımızı talebe göre arttırmak ve müşterimize en hızlı çözümü üretmeyi amaçlıyoruz. 2013 yılında yurt dışı ofis yatırımları yapma planımız var. Trieste ve Tolon Limanları’nda ofis açmak için Ar-Ge çalışmalarına başladık ve yeni yılla birlikte projemizi hayata geçireceğiz. Daha sonra Avrupa’nın diğer bölgelerinde de ofislerimiz hizmete girecek. Hedeflerimiz Türkiye’deki hizmetlerimizi Avrupa’ya taşıyarak, Türk lojistik firmalarımıza orada da hizmet etmektir” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından 15’inci yıl pastasını Tan Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Tan ve Genel Müdür Caner Tan birlikte kesti. Erkan Tan, pastayı kesmeden önce ofis çalışanlarına “Arkadaşlar lojistik sektörü 2013 yılında bizden daha fazla çalışma bekliyor. Çalışmayanı bu pasta gibi keserim”diyerek espri yaptı. Çalışanlar ise alkışlar eşliğinde “biz büyük bir aileyiz ve ailede üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız” mesajını verdi.