Hızda Sınır Yok…

Ne, nerede, ne zaman?
İş, bu trafiği doğru kontrol etmek ve yönlendirmek, kritik anları firmalar lehine çevirmektir.
Bu yüzden dakik olmayı önemsiyor, zamanlamada da hızda da sınır tanımıyoruz…

Firmalara Kolaylık, Tasarruf ve Hızlılık Sağlayan T1 Sistemi

Avrupa ülkelerine yönelik taşımalarda TIR Karnesi’ne alternatif olarak kullanılmaya başlayan T1 Sistemi hızla yaygınlaşıyor. TIR Sistemi ile karşılaştırıldığında çok sayıda üstünlüğe sahip T1 Sistemi sayesinde firmalar yüksek miktarlar ödedikleri teminat zorunluluğundan kurtuluyor. TAN Lojistik olarak global teminat sunan firmalarla yaptığımız işbirliğimiz sayesinde, lojistik firmalarına önemli miktarda tasarruf sağlıyoruz. Bununla da kalmıyor, zamanla yarışılan lojistik sektörüne zaman kazandırıyoruz.

Firmalar; web tabanlı T1 Sistemi ile gümrük işlemlerini daha hızlı yaptırdıkları gibi, diğer sistemlere göre tek yön ihraç taşımalarında bile araç başına 38 Euro tasarruf sağlıyor. Böylece ayda 2,5 sefer yapan 15 araçlı bir firma yılda ortalama 17.100 Euro tasarruf ediyor. Firmalar, yüksek miktarlı teminat alma yükünden kurtuluyor.

Ayrıca; lojistik firmalarına sadece Türk gümrüklerinde çözüm ortağı olmakla kalmıyoruz, Avrupa Birliği’ne (AB) yönelik taşımalarda sunulması zorunlu olan (TIR-EPD-MRN-ENS vs.) beyanları da hazırlayarak gerçek bir çözüm ortağı olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.